Dalej pracuję nad moim komiksem. I to mnie wykańcza.


Ale od początku. Haunted- bo taki nosi tytuł mój własny komiks, zostanie wydany w tym roku (o ile w ogóle dam rade go skończyć i nic nie pójdzie po prostu źle). Mój deadline to 31 stycznia, a brakuje mi jeszcze 60 stron! A wszystko przez to, że propozycja wydania Haunteda zbiegła się w czasie z wieloma zmianami w moim życiu ( odnalezienie się w nowej rzeczywistosci, wykrycie choroby, ponowna nauka mowy ,poruszania się,  decyzja o kopnieciu w dupę UW- w końcu sie dowiadujecie gdzie studiowałemXD i przeniesienie sie na inną uczelnię, dwuktorna zmiana stanowiska w pracy, w każdym przypadku o oczko wyzej co daje nowe i trudniejsze zadania i pogodzenie się z tym co stało się z Matim), które i bez nich było burzliwe. Obecnie ciągnę pracę, SESJĘ ( ona zabiera mi najwięcej czasu, który mógłbym poświęcić na rysowanie) i ogarniam samego siebie.


O czym jest Haunted? Sam nie wiem jak to określić. Myślę, że o przyjaźni, charyzmie, miłości, stracie, psycholu i zjawiskach paranormalnych. Po krótce: Główni bohaterowie tej historii to 22- letni przyjaciele, znający sie  od kołyski, Alex Rain i Evan Carter. Alex zostaje zamordowany i po jakimś czasie pojawia się przed Evanem( który cierpiał na depresję XP)  jako dusza. Okazuje się, że tylko Evan widzi Alexa i próbują razem „odprowadzić” Alexa na „drugą stronę” . Dopiero wtedy Evan tak naprawdę poznaje Alexa oraz jego uczucia i sekrety.


Nie brzmi zachęcająco prawda? Dlatego właśnie jestem wręcz przerażony gdy pomyślę o „recenzentach” trollujących i tych surowych. Nie chciałbym być zjechany tak jak Vanitachi (patrz notka wcześniej).


Na szczęście udało mi się już narysować jedną z najtrudniejszych scen w całej serii ( i chyba jedną z najbardziej dramatycznych i krwawych). Tak moi drodzy- Haunted wbrew pozorom jest dosyć krwawy i brutalny. Oczywiście przechodząc przez mojego edytora został trochę scenzurowany. Zarówno językowo jak i scenowo. Dlaczego? Bo chcemy uderzyć w czytelników od 16 roku życia, a nie od 18.


Wydaję mi się, że Haunted nie przyjmie się za dobrze w Polsce z prostego powodu: narutardzi i bleachtardzi.

Name:

Komentarze: